logo
UKR RUS ENG

Новини аудиту і податкового законодавства

Акцизний податок - 2015

20.02.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” встановлено, зокрема, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів . Акцизний податок з продажу/ відчуження цінних паперів та збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства скасовано.

Платниками цього податку є суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, таких як пиво (з 1 липня 2015), алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі алкогольні напої на розлив у закладах громадського харчування.

 

Декларації акцизного податку подаються щомісячно, не пізніше 20 числа наступного за звітним періоду (лише розділ Ґ до та додаток 6 до декларації). Строки оплати звичайні - протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації.

Звітувати та сплачувати податок передбачається до ДПІ за місцем розташований пункт продажу підакцизних товарів.

Продовжено дію норми про розмір обов’язкового продажу валюти.

26.11.2014

НБУ прийняв рішення продовжити на 3 місяці дію низки адміністративних інструментів регулювання валютного ринку. З цією метою прийнято постанову Правління НБУ від 1 грудня 2014-го № 758 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України", яка набирає чинності з 3 грудня 2014 і діє до 3 березня 2015 включно.

Так, зберігаються в силі вимоги про обов'язковий продаж 75% надходжень в інвалюті і 90-денний граничний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Крім того, НБУ запропонував нові інструменти регулювання ринку, а саме:

  • банкам запропоновано здійснювати випуск іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих як у національній, так і в іноземній валютах, з терміном обігу не менше шести місяців і їх погашення без обмеження сум після настання строку, зазначеного в сертифікаті;
  • резиденти-гаранти (поручителі), які отримали індивідуальну ліцензію НБУ, мають право переводити іноземну валюту на виконання забезпечених гарантією (поручительством) зобов'язань за кредитами, наданими міжнародними фінансовими організаціями або іноземними експортно-кредитними агентствами;
  • звільнення від обов'язкового продажу благодійної допомоги, що надходить в іноземній валюті на користь її одержувачів.
і